Tomáš Tichota

Ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Tomáš Tichota

Ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Životopis

Tomáš Tichota pracuje v UniCredit Bank (původně HVB Bank) od roku 2004. Kariéru v bance začal v korporátním bankovnictví, kde měl na starosti strategické projekty, procesy a produkty. V letech 2008-2009 pracoval na centrále UniCredit v Mnichově, kde byl zodpovědný za tvorbu strategie a servisního modelu pro malé a střední firmy na klíčových trzích skupiny UniCredit (Itálie, Německo, Rakousko). V letech 2010-2015 byl ředitelem strategie UniCredit Bank. Klíčovým projektem banky v té době byla expanze retailového bankovnictví – stavba nových poboček, sítě bankovních franšíz, spuštění spotřebitelského financování nebo implementace různých formátů prodeje přes třetí strany.

Od roku 2015 je ředitelem Franšízové a alternativní distribuce. Za banku je členem správní rady Poradny při finanční tísni – neziskové organizace poskytující poradenství lidem ve finančních problémech či dluhové pasti.

Vystudoval mezinárodní obchod na VŠE v Praze. V rámci akademického programu studoval na univerzitách v Mexiku a Španělsku. Absolvoval postgraduální program na univerzitách v Itálii, Rakousku, Německu a Turecku.

Kde mě v průběhu konference najdete?